Jak sprzedać

Salon domu aukcyjnego Artissima prowadzony jest przez historyków sztuki, ekspertów z wieloletnim rynkowym doświadczeniem. Pozwala nam to docenić wartość dzieła sztuki i właściwie je ocenić. Obiekty przyjmujemy w komis oraz kupujemy za gotówkę. Zajmujemy się sprzedażą sztuki dawnej, współczesnej (klasyki) i wysokiej klasy antyków. Ze względu na możliwości ekspozycyjne w mniejszym stopniu interesują nas meble i duże obiekty.

Ocena i wycena obiektów oferowanych do sprzedaży za naszym pośrednictwem jest bezpłatna. Zazwyczaj wstępna ocena dokonywana jest na miejscu lub należy zostawić obiekt na krótko w depozycie, aby mógł go ocenić ekspert. W przypadku większej grupy lub bardziej wartościowych obiektów dojeżdżamy do Klienta w obrębie aglomeracji warszawskiej. Dalsze wizyty do omówienia.

Zachęcamy do przesyłania informacji o dziełach za pośrednictwem poczty e-mailowej. W opisie prosimy o przekazanie informacji o wymiarach, technice, sygnaturze artysty oraz wszelkich informacjach dodatkowych (naklejki, napisy na odwrociu, itd.) oraz oczekiwanej kwocie za obiekt.

Prosimy o przesyłanie zdjęć o objętości nie przekraczającej 5 MB na zdjęcie. Powinny być to zdjęcia wyraźne, pokazujące lico obiektu, znaki autorskie i inne, np. odwrocie obrazu. Aby uniknąć tzw. blików z lampy błyskowej aparatu, prosimy o robienie zdjęć w pewnej odległości i pod pewnym kątem od płaskiej powierzchni obiektu. Naturalnie prosimy też o przekazanie danych kontaktowych.

W celu zapewnienia wysokiej jakości oceny obiektów Dom aukcyjny Artessia korzysta z usług eksperckich firmy Ad-Arte. Wzór umowy komisowej oraz jej warunków można pobrać z naszej strony www w formacie pdf.

Telefon:
  • +48 66 570 55 63
E-mail:
  • salon@artessia.pl
Przewiń do góry okna