Huculi na drodze
1

Wacław Wąsowicz (1891 - 1942) Huculi na drodze, ok. 1942 r.

drzeworyt kolorowany/ bibuła
21 x 27 cm
sygn. z klocka p.d.: WW [monogram wiązany]
sygn. p.d.: Wacław Wąsowicz; l.d. No 19.

Cena wywoławcza: 900 zł

Estymacja: 1 200 - 1 500 PLN

Cena wylicytowana: 1 300 zł

Stan zachowania: do konserwacji.

Literatura:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie: Polskie wydawnictwa artystyczne i bibliofilskie z lat 1899-1945, Wrocław 1994.
- Wacław Wąsowicz (1891–1942), katalog wystawy, oprac.: Irena Jakimowicz, Warszawa 1969, s. 218, poz. 36, il. 37.
Przewiń do góry okna